⁠ 
Web Tasarım Nedir ? Neden Yaptırmalıyız ?
Kategori: Web Sitesi

Web Tasarım Nedir ? Neden Yaptırmalıyız ?

blank
04 Oca 2024
İçindekiler
İçerik Başlıkları

Projeni Hemen Başlat

İşinize yapacağınız her dijital yatırım size yeni müşteri ve kazançlar getirecektir.

Web Tasarım Nedir ?

Web tasarım nedir ? sorusuna cevap verdiğimiz yazımızı sonuna kadar okuyarak konuyla ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz. Web Tasarım, internet üzerindeki web sitelerinin görünümünü, kullanıcı arayüzünü ve genel kullanıcı deneyimini oluşturma sürecidir.

Web sitesi tasarımı, web tasarım projesi veya web sitesi yapımı gibi ifadeler, genellikle web tasarımı terimi ile birlikte kullanılır. Web sitesi tasarımı, bir web sitesinin estetik görünümünü, kullanıcı deneyimini ve genel kullanılabilirliğini oluşturan süreçleri içerir.

Bir web tasarım projesinde önemli olan web sitesinin yapılma amacıdır. Amacınız kişisel web sitesi de olabilir ürünlerinizi pazarlayacağınız bir site de olabilir. Web tasarımı site sahibinin amacına uygun olarak yapılır. Kişisel web sitesinde önemli olan kendi hikayenizi anlatan bir tasarım olurken, hizmet satışı yapacağınız bir web sitesinde önemli olan verdiğiniz hizmetin sunumunu güçlendiren bir tasarım yapılmasıdır.

10 Adımda Web Sitesi Nasıl Yapılır ?

1. Amaç Belirleme

Önce web sitenizin kuruluş amacını belirlemelisiniz. Bu amaçlar Blog, kişisel portföy, e-ticaret veya bir kurumsal web sitesi olabilir. İnternette yazılarınızı paylaşmak istiyorsanız bir blog sitesi, yaptığınız çalışmaları sunmak için bir kişisel portföy sitesi, ürünlerinizin satışını yapmak için bir e-ticaret sitesi veya şirketinizi internette tanıtmak için bir kurumsal web sitesi yaptırabilirsiniz.

İlgili Yazı: E-Ticaret Nasıl Yapılır ? E-Ticaret Sitesi Kurma Rehberi


2. Hedef Kitleyi Tanımlama

Web sitenize kimlerin ziyaret etmesini istiyorsanız onlar sizin hedef kitledinizdir. Hedef kitlenizi belirlemeniz içeriğinizi ve tasarımınızı nasıl şekillendireceğiniz hakkında ipuçları verir. Hedef kitlenize uygun bir tasarım ve içerik planı web sitenize gelen ziyaretçilerden alacağınız dönüşleri arttırır.


3. Alan Adı ve Hosting Seçimi

Belirlediğiniz amaca uygun bir alan adı seçemi çok önemlidir. Kullancıların web sitenizi görmeden gördükleri ilk şey alan adınızdır. Güven verici ve yaratıcı bir alan adı seçimi marka güveni için önemlidir.

Web sitenize gelen ziyaretçilere hızlı bir deneyim yaşatmanız gerekiyor. Yavaş bir web sitesinde hiç kimse daha fazla kalmak istemez. Hemen çıkma oranını arttıran bu sorunu yaşamamak için hızlı hosting kullanmanızı öneriyoruz.

İlgili Yazı: Alan Adı (Domain) Koruma Rehberi


4. Kurumsal Kimliğinizi Belirleyin

Amacınızı, hedef kitlenizi ve alan adınızı belirledikten sonra web sitenizde görünecek olan logo ve kurumsal renklerinizi belirleme zamanı.

Profesyonel şekilde hazırlanmış logo tasarımı ve kurumsal kimlik tasarımı, web sitenizin nasıl görüneceği konusunda oldukça belirleyici olacaktır. Web tasarım yapılırken logo ve kurumsal renkler göz önünde bulundurularak bir tasarım ortaya çıkar. Örneğin, logonuz koyu renklerden oluşuyorsa sitenizin konsepti de koyu olur. Eğer kurumsal renkleriniz pastel ve açık renkler ise site tasarımı açık renklerden yapılır. Bu sayede sitede bütünlük oluşur ve size ait ve özgün olduğu hissiyatı yaratır bu da marka imajınızı arttırır.

İlgili Hizmeti: Kurumsal Kimlik Tasarımı

5. Profesyonel Web Tasarım Ajansı İle Çalışın

Son 10-15 yıldır kodlama yapmadan ücretsiz web sitesi sahibi olabilmek mümkün. WordPress gibi yaygın kullanılan bir içerik yönetim sistemlerinden ücretsiz temala seçerek kendi logo ve içeriklerinizi ekleyerek ücretsiz web sitesine sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz hazır tasarım web siteleri, başlangıçta mantıklı ve ücretsiz olmasıyla cazip görünebilir Ancak, bu tür seçimlerin bazı potansiyel zararları vardır. Profesyonel görünümden uzak, SEO ve performans optimizasyonları yapılmamış, güvenlik riskleri taşıyan bu hazır temalar profesyonel olan kişiler için oldukça sorun demektir.

Yonkasoft, web tasarımı yaparken her markayı ayrı ayrı inceler ve amacına en uygun tasarımı yaparak marka imajını ve ziyaretçi dönüşlerini en üst düzeye çıkarır. SEO ve performans optimizasyonlarını detaylıca yaparak site performansını arttırır. Ayrıca güvenlik açıklarını test ederek bulur ve düzeltir.

Kısaca, sadece web sitem olsun yeter diyorsanız ücretsiz CMS platformalarını kullanabilirsiniz. Ama ben profesyonel olmak marka imajımı yükseltmek ve web sitemden dönüşüm elde ederek kazancımı arttırmak istiyorum derseniz. Bir telefon kadar uzağınızdayız. Bize ulaşın !

İlgili Yazı: Web Sitesi Fiyatları

6. Tasarımın Süreci

Tasarım sürecinde bakmanız gereken yerlerden biri rakiplerinizdir. Rakiplerinizin web site tasarımlarını inceleyerek tasarımınızı rakiplerinden daha iyi ve daha kullanışlı olacak şekilde planlamalısınız. Logo ve kurumsal kimlik uyumunun yanı sıra, web sitesinde hizmet / ürünlerinizi en iyi şekilde sunan tasarımları benimsemelisiniz.

Yonkasoft, bu konuda tüm rakiplerinizi inceleyerek size en uygun özgün tasarımı yapar ve sunar.

İlgili Yazı: Web Sitenizin Kullanıcı Deneyimini Arttıran İpuçları

7. İçerik Yönetim Sistemi Entegresi (CMS)

Gelelim ziyaretçilerin değil sizin gördüğün alana, içerik yönetim sistemi. Web sitenizi düzenleyebilmeniz için mutlaka bir içerik yönetim sistemine sahip olmalısınız. CMS yazılımı, sizin web tasarım hizmeti aldığınız ajansa veya kişiye bağlı olmadan sitenizin içeriğini kolayca güncellemenizi sağlar.

Yonkasoft, özel tasarımlarını bir çok CMS ye entegre edebilir. İsterseniz yonkasof’a ait olan özel CMS yazılımına isterseniz WordPress’e , isterseniz sizin sahip olduğunuz özel bir CMS yazılımına entegre edebilir.

İlgili Yazı: İçerik Yönetim Sistemleri (CMS) Nelerdir ?

8. SEO İyileştirmeleri

Web sitenizin temel SEO ayarlarını yapmak oldukça önemlidir. Sayfalarınızın başlık (title), meta açıklama alanlarının (description) temel SEO prensiplerine uygun olarak yapılması web sitenizin trafiğini kritik düzeyde etkilemektedir.

Yonkasoft, web tasarımını yaptığı tüm sitelerin SEO optimizasyonlarını bünyesinde çalışan SEO uzamanları tarafıdan yapılmaktadır.

İlgili Yazı: Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Neden Önemlidir ?

9. Test Etme

Web tasarımı işlemleri bittikten sonra sıra web sitenizi test etme işlemindedir. Web sitenizi farklı tarayıcılarda ve cihazlarda test edin. Hızlı yüklenmeli ve kullanıcı dostu olmalıdır.

Yonkasoft, web tasarımını yaptığı tüm siteleri olabilecek tüm platform ve performans testlerinden geçirerek en mükemmel yapıyı sunar.

10. Yayınlama ve Tanıtım

Web siteniz testlerden geçtikten sonra artık yayına alabilirsiniz ! Sosyal medya ve diğer dijital pazarlama kanallarında web sitenizi tanıtabilirsiniz.

Yonkasoft, web tasarımını yayınladığı tüm siteleri 7 gün boyunca takip eder ve müşterinin isteği dahilinde gerekli yerlerde tanıtımını gerçekleştirir.

İlgili Yazı: Pazarlama Hunisi Nedir ? (Marketing Funnel)

web tasarım nedir

Neden Web Tasarım Yaptırmalıyız ?

Web tasarım, bir işletmenin veya bir kişinin internetteki varlığını güçlendirmek için önemli bir unsurdur. İyi şekilde hazırlanmış bir web sitesi gelen ziyaretçilerine profesyonel bir görünüm ile güven vererek olumlu bir ilk izlenim bırakır.

Profesyonel bir tasarım ile hazırlanmış ayrıca web ve mobil uyumlulukları doğru yapılmış bir web sitesi marka imajınızı ve kullanıcı deneyimini arttırmaktadır.

Fiyat teklifi verdiğiniz sizi ilk defa tanıyacak olan firmaların ilk yapacağı şey sizi internette aratmaktır. Onlara profesyonel bir görünüm ve iyi şekilde sunulmuş hizmet/ürünlerinizle karışılamanız işinizi en kadar ciddiye aldığınız izlenimi verir.

İnternette ne kadar profesyonel olacağınız ne kadar profesyonel web tasarım ajansı ile çalıştığınıza bağlıdır. Yonkasoft olarak onlarca referans ve profesyonel ekibimizle size web tasarım hizmeti vermekten memnuniyet duyarız.

Benzer Makaleler

Kolay Kullanılabilir bir web sitesi için bizimle iletişime geçin.
+90 342 606 06 09 blank
Sıralamada üst sıralarda yerinizi almak için seo hizmetimizden faydalanın.
Teklif Formu blank
En güncel gelişmeleri takip etmek için bültenimize kaydolun !


  blank

  Web Tasarım Nedir ? Neden Yaptırmalıyız ?

  YonkaSoft, İnovasyon ve Kaliteyle Tanışın!

  Web Tasarım ve Yazılım alanında Türkiye'nin lider firması Yonkasoft olarak, web tasarım için özel çözümlerle buradayız! Farklılığımızı hissedin, siz de fark yaratın.


  YonkaSoft olarak, bütçenizle uyumlu çözümler sunarak, firmanızın Web Tasarım ve Web Yazılım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyoruz. Hassasiyetlerinizi ve beklentilerinizi titizlikle analiz ediyor, projelerinizi hayata geçirirken sizinle işbirliği yapıyoruz. Bilgi ve tecrübemizi güven ve güler yüzle birleştirerek, hayallerinizdeki projelere ulaşmanız için yanınızdayız.


  Stratejik düşünce, profesyonel iş planları, kusursuz tasarım, yüksek kalite ve beğeni odaklı yaklaşım, YonkaSoft'un temel prensipleridir. Uzun süredir sektörde hizmet vererek; web yazılım, web tasarım, grafik tasarım, e-ticaret, wordpress, seo, dijital pazarlama, hosting, domain, sosyal medya yönetimi, reklam ve pazarlama konularında uzmanlıklarımızı geliştirdik.


  YonkaSoft, Yonka Yazılım Teknoloji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin çatısı altında bir markadır. İnovasyon ve kaliteyle tanışmak için web sitemizi ziyaret edin. Sizin için özel çözümlerimizi keşfedin, birlikte başarıya adım atalım!"

  © 2024 Yonkasoft, Yonka Yazılım Teknoloji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin Tescilli markasıdır.