⁠ 
Web Sitenizin Kullanıcı Deneyimini Arttıran İpuçları
Kategori: Web Sitesi

Web Sitenizin Kullanıcı Deneyimini Arttıran İpuçları

blank
24 Ara 2023
İçindekiler
İçerik Başlıkları

Projeni Hemen Başlat

İşinize yapacağınız her dijital yatırım size yeni müşteri ve kazançlar getirecektir.

Web Sitenizin Kullanıcı Deneyimini Arttıran İpuçları

Günümüzde bir web sitesine sahip olmak maalesef tek başına yeterli değil. Web sitenize gelen ziyaretçileri şık, sade, kullanışlı ve yönelendirici bir web sitesiyle karşılamalısınız. Web sitenize gelen ziyaretçiler web sitesinde rahatça gezerken hizmetlerinizi / ürünlerinizi keşfettikten sonra yönlendirici tasarımınızla web sitesinin nihai amacı olan ve pazaralama hunisinin derinlerinde bulunan satış evresine geçmesi web sitenizine ne kadar kullanışlı olduğuyla doğru orantılıdır.

İlgili Yazı: Pazarlama Hunisi Nedir ? (Marketing Funnel)

Bunun sebebi web sitenize gelen kullanıcıları karışık ve kullanışsız bir web sitesi ile karşılarsanız ziyaretçilerin sıkılıp hemen siteyi terk etmesine sebep olmasıdır.

Web sitenizin kullanıcı deneyimini arttıran bir diğer ipucu ise web sitenize gelen ziyaretçileri şık, kullanışlı ve mobil uyumu kusursuz bir web sitesiyle karşılarsanız ziyaretçiler sıkılmadan ve yorulmadan web sitenizde gezinebilir bu sırada ürün veya hizmetlerinizi keşfedebilir.

Bunlar satışlarınıza doğrudan etki ederek web sitesinden aldığınız dönüşleri arttırır ve cironuza olumlu şekilde etki eder.

Web Sitenizin Kullanıcı Deneyimini Arttıran İpuçları Nelerdir ?

1. Hızlı Yüklenen Görseller

Web sitenizde bulunan görseller her cihazda çok kısa bir sürede yüklenmelidir. Eğer geç yüklenirse bu sayfanın geç açılmasına sebep olabilir. Görsellerinizi sıkıştırarak ve WebP formatında yüklemeniz bu konuda işiniz kolaylaştıracaktır. Özellikle mobilde internet hızı düşük olduğundan dolayı yüksek boyutlu görseller mobil deneyimi de zorlaştırmaktadır. Eğer wordpress gibi içerik yönetim sistemleri kullanıyorsanız eklentiler ile bu optimizasyonu gerçekleştirebilirsiniz.

Görsel optimizasyonu için eklentiler: Smush, Optimus, EWWW Image Optimizer

2. Hızlı Hosting / Sunucu

Kullanıcı deneyimi konusunda önemli bir diğer konu sitenin barındığı hosting veya sunucunun da hızlı olması gerekmekte. Web sitenize gelen ziyaretçiler ağır çalışan bir sitede daha fazla zaman geçirmek istemezler. Bu durum kullanıcı deneyimini oldukça etkiler ve hemen çıkma oranlarını arttırır. Web sitenizin barındırma sorunları varsa çözülmeli ve web site hızınızı düşüren eklentilerden kurtulmalısınız. Siteniz ışık hızında olmasada akıcı şekilde hızlı olmalıdır 🙂

Hızlı hosting ve sunucu hizmeti veren firmalardan bazıları: Natro, Turhost, Hostinger

3. Görsel Çekicilik

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların dikkatini çekecek görseller hazırlamalısınız. İyi hazırlanmış görsellerinizi doğru yerlerde kullanırsanız bu ziyaretçilerin dönüşlerini arttırabilir. Ziyaretçileri şık ve estetik olarak gayet iyi hazırlanmış görsellerle karşılarsanız iyi bir kullanıcı deneyimi ile birlikte web sitenizde geçirilen süre ve dönüşüm sayılarınızda artış gözlemleyebilirsiniz.

Canva ile web siteniz için görseller hazırlayabilirsiniz.

4. Sade, Şık ve Anlaşılır Bir Tasarım

Web sitenizin kullanıcı deneyimini arttırmanın en kritik konularından biri kullanıcıyı nasıl bir görüntüyle karşıladığınızdır. Ziyaretçiye kolay anlaşılır bir yapı sunmalısınız. Bu anlaşılır yapıyı sade ve şık bir şekilde sunarsanız kullanıcılar web sitenizde daha fazla zaman geçirerek ürün veya hizmetlerinizi daha rahat ve kullanışlı şekilde keşfedecektir. Sade, şık ve kullanışlı şekilde hazırlanmış bir web sitesi kullanıcı deneyimini arttırmakla birlikte marka imajı ve marka güvenine olumlu yönde etki etmektedir.

5. Ziyaretçileri Sonuca Yönlendirici Eylem Butonları

Web site sahiplerinin nihai amacı ziyaretçinin hizmet veya ürün almak için site sahibiyle iletişime geçmesi veya web sitesinden satın alım yapmasıdır. Bunun için eylem butonları kolayla ulaşılabilir yerde olmalı ziyaretçinin işini kolaylaştırıcı bir tasarım ortaya koymalısınız. Özellikle mobilde arama ve WhatsApp butonları ekranda sabit olarak bulunmalı ziyaretçi bir tık ile site sahibine ulaşabilmelidir.

İlgili Yazı: Web Sitesi Fiyatları 2023

Web sitenizin kullanıcı deneyimini arttıran ip uçları

Yonkasoft İle Kullanıcı Deneyimizi Arttırın !

Günümüzde teknolojinin hızlı gelişimi, birçok işletmeyi dijital dönüşüme zorlamış durumda. Bu süreçte, kullanıcı deneyimi (UX) kavramı, web sitesini güçlendirmenin ve müşteri memnuniyetini artırmanın temel unsurlarından biri haline geldi. Yonkasoft, bu bağlamda sunduğu çözümlerle kullanıcı deneyimini zirveye taşımanın kapılarını aralıyor. Detaylı bilgi için bize ulaşın !

Benzer Makaleler

Kolay Kullanılabilir bir web sitesi için bizimle iletişime geçin.
+90 342 606 06 09 blank
Sıralamada üst sıralarda yerinizi almak için seo hizmetimizden faydalanın.
Teklif Formu blank
En güncel gelişmeleri takip etmek için bültenimize kaydolun !


  blank

  Web Sitenizin Kullanıcı Deneyimini Arttıran İpuçları

  YonkaSoft, İnovasyon ve Kaliteyle Tanışın!

  Web Tasarım ve Yazılım alanında Türkiye'nin lider firması Yonkasoft olarak, web tasarım için özel çözümlerle buradayız! Farklılığımızı hissedin, siz de fark yaratın.


  YonkaSoft olarak, bütçenizle uyumlu çözümler sunarak, firmanızın Web Tasarım ve Web Yazılım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyoruz. Hassasiyetlerinizi ve beklentilerinizi titizlikle analiz ediyor, projelerinizi hayata geçirirken sizinle işbirliği yapıyoruz. Bilgi ve tecrübemizi güven ve güler yüzle birleştirerek, hayallerinizdeki projelere ulaşmanız için yanınızdayız.


  Stratejik düşünce, profesyonel iş planları, kusursuz tasarım, yüksek kalite ve beğeni odaklı yaklaşım, YonkaSoft'un temel prensipleridir. Uzun süredir sektörde hizmet vererek; web yazılım, web tasarım, grafik tasarım, e-ticaret, wordpress, seo, dijital pazarlama, hosting, domain, sosyal medya yönetimi, reklam ve pazarlama konularında uzmanlıklarımızı geliştirdik.


  YonkaSoft, Yonka Yazılım Teknoloji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin çatısı altında bir markadır. İnovasyon ve kaliteyle tanışmak için web sitemizi ziyaret edin. Sizin için özel çözümlerimizi keşfedin, birlikte başarıya adım atalım!"

  © 2024 Yonkasoft, Yonka Yazılım Teknoloji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin Tescilli markasıdır.