⁠ 
Etkili Call-To-Action Butonları Oluşturmanın Sırları Kullanıcıları Harekete Geçirme Yolları
Kategori: Web Sitesi

Etkili Call-To-Action Butonları Oluşturmanın Sırları Kullanıcıları Harekete Geçirme Yolları

blank
13 Şub 2024
İçindekiler
İçerik Başlıkları

Projeni Hemen Başlat

İşinize yapacağınız her dijital yatırım size yeni müşteri ve kazançlar getirecektir.

Oldukça eski zamanlardan beri ve çok fazla kullanılan pazarlama yöntemi CTA müşterileri harekete geçiren mesajlardır. Bu yüzden bu çalışmalara önem vermek oldukça önemlidir. En son trendi yakından takip ederek müşterinin ilgisini çekmek gerekir. Bununla birlikte metin, buton ve görsel çalışmalar dikkatli bir şekilde planlanmalı ve bütün olarak sunulabilmelidir.

Yazı Tipi Boyutunu Düzenleyin

Görsel ve metin çalışmalarda yazı tipi boyutunun önemi büyüktür. Bilgi veren bir blog yazısında CTA cümlesi kullanmak gerekmektedir. Ama bu cümleyi metnin genelinden daha büyük veya daha küçük yazmamak gerekiyor. Doğal bir izlenim vermek oldukça önemlidir.

Buton tasarımında da yazının boyutu, şeklin dışına çıkmayacak bir şekilde ayarlamak gerekir. Görsel tasarımda da görselin dikkat çekmesini sağlayacak detayları gölgelemeyecek bir boyutu seçmek gerekir.

İfadeler Anlaşılır ve Güvenilir Olmalıdır

CTA mesajlarında bulunan her kelime dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Verilen mesaj net olmalıdır. Kullanıcıyı harekete geçiren bir mesaj oluşturulmalıdır. Bu yüzden emir cümleleri kullanmak daha etkili olacaktır. Mesajda “satın al” gibi bir ifade kullandığınız zaman kullanıcının ürüne karşı ilgisini arttırmış olursunuz. Mesajda bir bilgi varsa bununla beraber güvenilir olmasına da dikkat etmek gerekir.

Web Site
Duygu Ve Ünlem Bulunan Sözcükler Bulunmalıdır

Duygu Ve Ünlem Bulunan Sözcükler Bulunmalıdır

CTA çalışmalarında bulunan harekete geçirici sözlerin duyguya hitap etmesi önemlidir. Bu tür metinlerde yaratıcı olmanın büyük bir faydası vardır. Klasik mesajlar vermek etkili bir mesaj değildir. İçerisinde duygu ve ünlem bulunan CTA mesajları çok daha etkilidir.

Call To Action Oluşturmanın Yararları Nelerdir?

Bunu yapmanın oldukça fazla faydası vardır. Hatta Call To Action oluşturmayan bir e-ticaret sitesi bulmak neredeyse imkansız bir şeydir. Kullanıcıyı siteye çekmek, harekete geçirmekten çok daha kolaydır. Bu yüzden siteye trafik çekmek çalışmaları site dışı çalışmalar ile sınırlı değildir. Harekete geçiren mesajlar bu trafiğin olumlu olmasını sağlar. CTA kullanmanın faydaları ise şunlardan oluşuyor;

– Satın almaya yönelik eyleme geçiren bir çağrı yapıldığı zaman potansiyel müşteriyi reel müşteriye dönüştürmüş olursunuz.

– Satışlar büyük bir oranda artmaya başlar.

– Sitenin trafiği artmaya başlar.

– Hedef kitlede bulunan kullanıcının, hedefte bulunan eylemleri yapmasına yardım eder.

– Bu çalışma sosyal medya için kullanıldığı zaman yorum ve beğeni gibi şeyler artar.

– Call To Action çalışmasının müşteri memnuniyetini arttıran bir özelliği vardır.

– Yönlendirici özelliği sayesinde kullanıcının bazı sayfalara ulaşmasını kolay bir hale getirir.

Call To Action oluşturmanın faydalarını bunlar oluşturuyor.

Etkili Call To Action Nerelerde Kullanılır?

Call To Action örneklerine sadece internet üzerinden ulaşılmaz. Pek çok kişinin kullandığı haber sitelerindeki banner reklamlarında da buna rastlanır. Sosyal medya üzerinden de tıkladığımız bir bağlantı daha öncesinde eyleme çağırır.

Call To Action internetin olduğu her yerde vardır. Bu çağrı sadece internet sitelerinde değil, telefonlarınıza da indirdiğiniz uygulamalarda da CTA örnekleri karşınıza çıkabilir. Bilgisayarlara indirilen ve bazı bölümleri ücretsiz kullanım sunan programlarda da bu böyledir.

Web Site
Sosyal Medya Paylaşımlarında Bulunan Eylem Çağrıları

Sosyal Medya Paylaşımlarında Bulunan Eylem Çağrıları

Günümüzde insanlar sosyal medya da ciddi bir zaman geçiriyor. İnsanlar sosyal medya sayesinde diğer insanların neler yaptığını görebiliyor. Büyük bir çoğunlukta sosyal medyayı bir haber kaynağı olarak görüyor. Bu yüzden Call To Action sosyal medya da oldukça etkili oluyor.

Sosyal medyada kimin eler yaptığını izlerken aniden karşınıza “bunu sakın kaçırmayın” gibi çağrılar çıkabilir. Bütün bunlar sizin kötülüğünüze değildir. Aksine size büyük yardımcı olabilir. Yaptığınız işin pazarlamasını yapmak için sosyal medya uygun yerler olabilir.

Call To Action da En Önemli Şeylerden Biri Tasarım

Bir web sitesi Call To Action için iyi bir tasarıma ihtiyaç duyar. Bunun için siteler bir web tasarım şirketi tarafından hizmet alır. Yapılacak olan web tasarımı sitenin işlevselliğini ve görünümü büyük bir oranda belirler.

Bu işler konusunda uzman olan ajansın yaptığı web tasarımı ile hazır hale getirilen sitenin dünyada online olarak paylaşılabilmesine diğer kullanıcılar tarafından erişilebilmesine olanak sağlar. Bununla birlikte bir sitede bulunan içeriğin düzenlenmesi ve planlanması bir web tasarım şirketi tarafından yapılır.

Web Site
Web Sitesi Geliştirme Çalışmaları

Web Sitesi Geliştirme Çalışmaları

Kaliteli bir web sitesi ya da web sitesi geliştirme için Yonkasoft çalışmalarını özenli bir şekilde yürütür. Kullanıcı dostu ve farklı platformlarda işlevsel olan web sitesi ürünleri sahip olduğu kategoriler ile geniş kitlelere hitap eder.

Hazırlanan her site farklı farklı özellikler sunar. Ajansın yaptığı çalışmalar firmanın sunduğu hizmetler ışığında hazır hale getirilir. Görsel seçimi ve yazı fontu kullanım olanakları da web sitesi geliştirme çalışmasını daha verimli hale gelmesini sağlar.

Uygulamanın kullanıcı arayüzünü ve bir sitenin tasarımı için web tasarım şirketinden hizmet almak oldukça önemlidir. Yapılacak olan web tasarımı sitenin işlevselliğini ve görünümünü belirler.

Yapılan tasarım ile hazır hale getirilen sitenin dünyada online olarak paylaşılabilmesine ve diğer kullanıcılar tarafından erişilebilmesine olanak sağlar. Bununla beraber bir sitede bulunan içeriğin düzenlenip planlaması ve web site geliştirme Yonkasoft gibi web tasarım şirketlerine aittir.

Yonkasoft İle Web Sitenizi Geliştirin

Yonkasoft web tasarım ajansı müşterinin ihtiyacına göre web sitesi tasarımını yapar. Burada tasarımlar profesyonel web tasarımcı kadrosu ile yapılmaktadır.

Web sitesi tasarımı son zamanlarda oldukça önemli olmaya başlamıştır. Firmaların internet üzerindeki imajları profesyonel bir web tasarım ajansı ile yapıldığı zaman oldukça iyi sonuçları ortaya çıkarır. Bu yüzden sitenin web tasarımı için site sahipleri bir web tasarım ajansı ile çalışmalıdır.

Hazırlanacak olan sitenin bu tür konularda uzman ve deneyimli bir ekip ile yapılması sonuçların daha başarılı ve Call To Action un daha etkili olmasını sağlayan önemli hususlardan biridir. Site sahiplerinin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde anlayarak diğer web siteleri arasında öne çıkaracak şekilde tasarımlarını yapan tasarım uzmanları site sahiplerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için gerekli olan çalışmaları oldukça detaylı bir şekilde yaparlar.

Reklamları Satışa Çeviren Yöntem CTA

Çok fazla kişinin memnun kaldığı internet reklamlarında bilinç ve bilimsellik oldukça önemli bir husustur. Bu bilimsellik içinde Call To Action da bulunuyor. Call To Action sadece siteniz de değil, reklam uygulamalarında da son derece etkili bir çalışmadır.

Call To Action da satışlarda da son derece etkilidir. Reklam yapmak için bir bütçe gerekir. Dolayısıyla satışa ayrılan bütçenin fazlasının geri gelmesi hedeflenen bir şeydir. Call To Action çalışmasının da doğru bir şekilde yapılması bu hedefi en iyi şekilde karşılar.

Doğru bir şekilde yapılan planlama sitenin başarısını etkiler. Planlama yaparak reklam yapıldığı zaman oldukça iyi geri dönüşler alınır. Görmüş olduğunuz gibi Call To Action çalışmasını etkili bir şekilde yapmanın kullanıcı üzerinde bulunan etkisi bu şekildedir. Bu çalışma uzman bir web tasarım ajansı ile birlikte yapıldığı zaman en etkili sonuçları verir.

Siteyi hızlı bir şekilde zirveye taşır ve sitenin yapmış olduğu satışlarda da doğrudan etkili olan bir çalışmadır. Call To Action son zamanlarda popüler olmaya başlamıştır. Bu popülerliğini de her geçen gün arttırmaya devam etmektedir.

Benzer Makaleler

Kolay Kullanılabilir bir web sitesi için bizimle iletişime geçin.
+90 342 606 06 09 blank
Sıralamada üst sıralarda yerinizi almak için seo hizmetimizden faydalanın.
Teklif Formu blank
En güncel gelişmeleri takip etmek için bültenimize kaydolun !


  blank

  Etkili Call-To-Action Butonları Oluşturmanın Sırları Kullanıcıları Harekete Geçirme Yolları

  YonkaSoft, İnovasyon ve Kaliteyle Tanışın!

  Web Tasarım ve Yazılım alanında Türkiye'nin lider firması Yonkasoft olarak, web tasarım için özel çözümlerle buradayız! Farklılığımızı hissedin, siz de fark yaratın.


  YonkaSoft olarak, bütçenizle uyumlu çözümler sunarak, firmanızın Web Tasarım ve Web Yazılım ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyoruz. Hassasiyetlerinizi ve beklentilerinizi titizlikle analiz ediyor, projelerinizi hayata geçirirken sizinle işbirliği yapıyoruz. Bilgi ve tecrübemizi güven ve güler yüzle birleştirerek, hayallerinizdeki projelere ulaşmanız için yanınızdayız.


  Stratejik düşünce, profesyonel iş planları, kusursuz tasarım, yüksek kalite ve beğeni odaklı yaklaşım, YonkaSoft'un temel prensipleridir. Uzun süredir sektörde hizmet vererek; web yazılım, web tasarım, grafik tasarım, e-ticaret, wordpress, seo, dijital pazarlama, hosting, domain, sosyal medya yönetimi, reklam ve pazarlama konularında uzmanlıklarımızı geliştirdik.


  YonkaSoft, Yonka Yazılım Teknoloji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin çatısı altında bir markadır. İnovasyon ve kaliteyle tanışmak için web sitemizi ziyaret edin. Sizin için özel çözümlerimizi keşfedin, birlikte başarıya adım atalım!"

  © 2024 Yonkasoft, Yonka Yazılım Teknoloji Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin Tescilli markasıdır.